Zasady, którymi należy kierować się w wyborze sukienek na przyjęcia

Większość kobiet co jakiś czas bierze udział w różnego rodzaju przyjęciach okolicznościowych wymagających odpowiedniego stroju. Uniwersalnym wyborem jest sukienka, która powinna być idealnie dostosowana do charakteru danego wydarzenia. Chodzi bowiem o to, aby jej właścicielka czuła się w pełni komfortowo. Mnóstwo pięknych kreacji zróżnicowanych pod względem kroju, kolorystyki i materiału posiadają w swojej ofercie sklepy internetowe.

Rodzaj imprezy odgrywa kluczową rolę

Przy wyborze sukienki na przyjęcie trzeba się kierować przede wszystkim tym, w jakim stylu zostało ono zorganizowane. Jeśli jest to impreza firmowa lub wesele, wówczas znakomicie sprawdzą się ekskluzywne sukienki koktajlowe do kolan, wykonane z wysokiej jakości tkaniny (np. satyny, żakardu lub jedwabiu) i utrzymane w pastelowej kolorystyce. Z kolei w sytuacji, gdy spotkanie odbywa się po godzinie 18 i ma nieco bardziej formalny charakter, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie założenie kreacji o maksymalnie prostym kroju, sięgającej za kolano lub do kostek.

Większa dowolność panuje natomiast w przypadku przyjęć casualowych, odbywających się np. na świeżym powietrzu. Tutaj nie ma sztywnych reguł, więc można postawić zarówno na sukienkę koktajlową, jak i kreację typu hiszpanka, czyli z fantazyjnymi falbanami przy dekolcie oraz odkrytymi ramionami. Drugim ważnym czynnikiem wyboru jest kształt ciała danej kobiety. Panie o figurze jabłka powinny szukać głównie modeli wyrównujących proporcje między górą a dołem sylwetki (np. sukienki ze zdobieniami w okolicy biustu), zaś panie o figurze klepsydry wyglądają dobrze niemal we wszystkim. Dodajmy, że spore znaczenie ma też kolor. Wiele ciekawych modeli można znaleźć na https://www.moonofficial.pl/kategoria/sukienki.

Zostaw Komentarz

2 × 2 =