Ogród i dom

Żwirek dla kota – jak wybrać najlepszy?

Żwirek dla kota – jak wybrać najlepszy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowując się do adopcji kota, obowiązkiem przyszłego właściciela jest zaopatrzenie się w wyprawkę dla pupila. Zawierać się w niej powinny m.in. takie niezbędne rzeczy jak: miska na karmę i wodę, zapas karmy, zabawki czy też szelki. Nie możemy zapomnieć o kuwecie oraz o żwirku. Jak zatem spośród wielu wybrać żwirek, który będzie najlepszy?

Czym się kierować wybierając żwirek?

Jednym z najpopularniejszych żwirków, które możemy znaleźć w wielu sklepach zoologicznych, jest żwirek silikonowy. Wyróżnia go charakterystyczny wygląd – występuje w postaci niewielkich kryształków. Jego porowata struktura dobrze chłonie koci mocz, a następnie gromadzi go w postaci granulek. Dzięki tej właściwości właściciele nie muszą sprzątać kuwety po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila. Wystarczy raz w miesiącu wymienić całą zawartość kuwety oraz na bieżąco usuwać kał i zbrylone granulki.

Innym rodzajem, który jest chętnie wybierany przez właścicieli kotów, jest żwirek drewniany. Duży wybór żwirków drewnianych znajdziemy na stronie https://pociechowo.pl/kot/zwirek/zwirek-naturalny-dla-kota. Przybiera on formę trocin lub też drewnianych pałeczek. Pod wpływem kontaktu z kocim moczem mogą się zbrylać lub też rozpadać. Ten pierwszy rodzaj jest bardziej skuteczny, a w dodatku o wiele łatwiejszy do sprzątania. Na jego korzyść działa również fakt, iż dobrze pochłania zapach i jest wydajny. Istnieje także możliwość wyrzucenia go do toalety, co jest dużym ułatwieniem podczas sprzątania kuwety i wymiany żwirku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*