Technologie & IT

Co jest wliczone w koszt transportu auta ze Stanów do Polski

Co jest wliczone w koszt transportu auta ze Stanów do Polski
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup i sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych jest związane z koniecznością poniesienia wielu dodatkowych kosztów zwiększających końcową cenę pojazdu. Które opłaty są konieczne, a których można uniknąć? Jak znaleźć najtańszą, a zarazem bezpieczną ofertę? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Co składa się na cenę ostateczną auta sprowadzanego z USA?

Cena zakupu to nie jedyne koszty, jakie musi ponieść osoba chcąca cieszyć się w Polsce pojazdem ze Stanów. Tak więc na rachunku, który wystawi firma sprowadzająca samochody z USA, oprócz bazowej opłaty za auto, znajdzie się również wiele innych podpunktów. Spośród nich część będzie dotyczyła transoceanicznego transportu samochodu do jednego z europejskich portów, a część szeregu koniecznych opłat celno-podatkowych. Osobny wycinek ceny ostatecznej będą stanowiły również koszty poniesione przez samą firmę zajmującą się pośrednictwem.

Słowem zakończenia koszt samochodu sprowadzanego bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych należy pomnożyć razy dwa w stosunku do ceny widniejącej na ogłoszeniu. W części przypadków jednak wysokość pewnych opłat jest w dużym stopniu uzależniona od firmy pośredniczącej. Stąd też przed planowaną inwestycją warto zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku firm świadczących tego typu usługi. Ceny proponowane przez jedną z nich można przeanalizować na przykładzie Chevroleta Siverado na stronie internetowej https://amer-auto.pl/popularne-marki/import-chevrolet-z-usa/import-chevrolet-siverado-z-usa.html.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*