Technologie & IT

Co zrobić z bardzo starym autem?

Co zrobić z bardzo starym autem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli mamy bardzo stare auto, którego stan techniczny nie pozwala już na wykonanie przeglądu rejestracyjnego, to trzeba podjąć decyzję, co z takim pojazdem zrobić. Dalsze jego utrzymywanie będzie bowiem absolutnie nieuzasadnione ekonomicznie, a pieniądze za obowiązkowe ubezpieczenie OC trzeba płacić cały czas.

Szukamy złomowiska

Zazwyczaj najlepszym wyjściem z sytuacji jest po prostu znalezienie punktu, który skupuje stare auta i oddaje je na złom. Dzięki temu będziemy mogli odzyskać jeszcze ze starego auta kilkaset złotych i włożyć te pieniądze w zakup nowego pojazdu. Złomowanie samochodów odbywa się dziś na tej zasadzie, że najpierw z auta wymontowuje się wszystkie elementy, które nadają się jeszcze do ponownego wykorzystania, a później po prostu gołą blachę oddaje się do przetopienia w hucie. Dzięki powyższemu punkt skupu złomu zarabia pieniądze, za które się utrzymuje, a dodatkowo może nam zapłacić o wiele więcej za oddanie auta, niż gdybyśmy od razu oddali go na typowe złomowisko.

Szukamy punktu skupu

Najlepiej wykorzystać do tego po prostu internet. Wpisujemy na przykład „skup samochodów Warszawa„, po czym znajdujemy miejsce, które płaci najwięcej za kilogram złomu. Można też zadzwonić w każde znalezione przez nas miejsce i spytać, ile by zapłacono za taki typ auta, jaki akurat posiadamy. Wydaje się to najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Można też po prostu popytać sąsiadów czy znajomych, którzy ostatnio złomowali auta. Polecą nam na pewno jakiś dobry punkt skupu w okolicy, gdzie będziemy mogli oddać nas samochód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*