W co wyposażyć mieszkanie w stylu klasycznym?

Aranżacja mieszkania przysparza niektórym sporo trudności, ponieważ podobają im się rozwiązania zaczerpnięte z różnych stylów. Ich łączenie nie jest jednak zbyt dobrym pomysłem – wnętrza stają się bowiem wówczas zbyt chaotyczne. Bezpiecznym wyborem jest ponadczasowy styl klasyczny, wyróżniający się subtelną elegancją i przytulnością. W tym przypadku głównym elementem wyposażenia będą tradycyjne meble w postaci m.in. drewnianych szaf i kredensów, dębowych stołów czy dużych łóżek z tłoczonymi detalami. Jeśli interesują nas tego typu meble Jutrosin jest miastem, w którym działa kilka salonów mających je w swojej ofercie. 

Stonowana kolorystyka i proste wzornictwo to główne wyróżniki

Wnętrza urządzone w stylu klasycznym odznaczają się przede wszystkim jasnością i przestronnością. Dużą rolę odgrywa tutaj kolorystyka – zalecane są stonowane barwy, takie jak beż, biel, brąz i ciepłe szarości. Podłogi muszą być wykonane z desek lub paneli w naturalnych odcieniach. W kuchni powinny się znaleźć tradycyjne meble w postaci drewnianego stołu (sporej wielkości), wygodnych krzeseł, kredensów i witryn na naczynia.

Z kolei w salonie doskonale sprawdzą się okrągłe stoliki kawowe oraz tapicerowane kanapy i fotele typu Chesterfield, natomiast w sypialni – duże łóżka na nogach (koniecznie z zagłówkiem), toaletki i pojemne szafy ze zdobionymi frontami. Jeśli chodzi o wymienione meble Rydzyna to jedno z miast, w którym kupimy je bez większego problemu. W klasycznych mieszkaniach nie obejdzie się również bez:

– przyjemnych w dotyku tekstyliów wykonanych z dobrej jakości materiału – np. poduszek, zasłon i koców 

– luster oprawionych w ozdobne ramy

– lamp stołowych, kryształowych żyrandoli oraz świeczników

– obrazów i rzeźb

– pamiątek rodzinnych (zdjęcia w ramkach, porcelanowa zastawa itd.)

Zostaw Komentarz

10 + czternaście =