Człowiek i styl

Codzienna stylizacja do pracy

Codzienna stylizacja do pracy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca jest naszym drugim domem. Chodzimy do niej codziennie i spędzamy tam przynajmniej osiem godzin. Większość z nas, kobiet, codziennie wieczorem ma ten sam problem: w co się ubrać następnego dnia do pracy?

Odpowiedni strój

Sprawa jest prosta, gdy w firmie określony jest dress code. Zazwyczaj jest to koszula i spódnica, w kolorach i deseniach określonych przez pracodawcę. Latem dobieramy do tego damskie czółenka, a zimą kozaki damskie i po problemie.

Sprawy się trochę komplikują, gdy nie ma określonego stroju, w jakim masz się stawić w pracy. Wtedy każdego dnia musisz uruchomić swoją inwencję twórczą i stworzyć strój, w którym będziesz dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Pamiętaj, by nie ubierać ubrań, których nie lubisz, lub które są za ciasne. Będziesz się w nich źle czuła przez cały dzień i będzie to miało wpływ na Twoją pracę. Dobrym pomysłem jest połączenie swetra oraz jeansów lub zwykłej białej koszuli i jeansów. Takie zestawy praktycznie zawsze się sprawdzają. Gdy masz jakieś oficjalne spotkanie, na białą koszulę narzuć marynarkę i wtedy strój nabierze bardziej formalnego charakteru.

Inną dobrą propozycją jest sukienka. Wystarczy, aby była ona dobrze dobra i można w niej iść do pracy. Ubierasz do tego odpowiednie buty i stylizacja gotowa. Będzie ona dobrym rozwiązaniem praktycznie w każdym miejscu pracy.

Nie zapominaj o dodatkach. Łańcuszki, bransoletki, pierścionki czy zegarki będą dopełnieniem Twojej stylizacji i nadadzą jej unikalnego charakteru. No i najważniejsze to zawsze mieć pozytywne nastawienie. Bez niego nie wychodź z domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*