Rynek budowlany

Filtry wentylacyjne – rodzaje i ich zastosowanie

Filtry wentylacyjne – rodzaje i ich zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry są ważną częścią systemu wentylacyjnego. Pomagają utrzymać czyste i wolne od zanieczyszczeń powietrze w pomieszczeniu. Filtry wentylacyjne mogą być stosowane w wielu różnych rodzajach pomieszczeń w budynkach przemysłowych, komercyjnych i mieszkalnych.

Rodzaj filtra wentylacyjnego, którego potrzebujesz, zależy od jego zastosowania. Oto kilka najczęściej spotykanych typów:

Filtry mechaniczne

Filtry te wykorzystują środki fizyczne do usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Najczęstsze rodzaje filtrów mechanicznych to filtry z włókna szklanego, papieru plisowanego, HEPA i filtry kasetowe. Najczęściej wybierane filtry mechaniczne to filtry kasetowe dostępne na stronie https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kasetowe/, gdzie występują one w różnych konfiguracjach i klasach, które każdy może dobrać według swoich potrzeb. Filtry mechaniczne mogą być instalowane jako całe systemy lub jako samodzielne jednostki. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależeć będzie od tego, gdzie mają one zostać umieszczone i jakie są wymagania konkretnego budynku.

Filtry elektrostatyczne

Filtry te wykorzystują siły elektrostatyczne do zbierania cząsteczek kurzu ze strumienia powietrza, a następnie zatrzymują je wewnątrz worka filtracyjnego. Ten typ filtra nie wymaga czyszczenia ani konserwacji i sprawdza się w usuwaniu małych cząstek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*