Człowiek i styl

Myślisz o adopcji psa ze schroniska? Jesteś dobrym człowiekiem!

Myślisz o adopcji psa ze schroniska? Jesteś dobrym człowiekiem!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć adoptować psa ze schroniska. Niektórzy ludzie robią to, bo po prostu chcą pomóc uratować życie zwierzęcia, podczas gdy inni robią to, bo nie mają pieniędzy, aby kupić psa od hodowcy. Niezależnie od tego, jaki jest twój powód, adopcja psa ze schroniska może być jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz. Pomożesz zwierzęciu w potrzebie znaleźć nowy dom i będziesz mógł cieszyć się całą zabawą, która wiąże się z byciem właścicielem!

Dlaczego warto wziąć psa ze schroniska?

Psy, które trafiają do schronisk, zazwyczaj mają bardzo złych właścicieli, którzy albo nie mogli się nimi opiekować, albo po prostu nie chcieli ich więcej. Te psy często mają problemy behawioralne, problemy medyczne i inne problemy, które utrudniłyby im znalezienie nowych domów, gdyby nie były w schroniskach. Adopcja tych psów oznacza danie im kolejnej szansy na życie – i uratowanie ich przed eutanazją przez ich pierwotnych właścicieli. Pamiętaj jednak, że pies ze schroniska może być trudniejszy w wychowaniu.

Czemu niektórzy ludzie zostawiają psy w schronisku?

Niektórzy ludzie nie myślą o konsekwencjach swoich działań i mogą zdecydować, że łatwiej jest zostawić psa w schronisku, niż odpowiednio się nim zająć. Niektórzy właściciele po prostu nie chcą już swoich psów, ale nie mają serca, aby je uśpić, więc zamiast tego zostawiają je w schroniskach z nadzieją, że zostaną adoptowane. Inni ludzie mogą nie mieć środków na odpowiednią opiekę nad swoimi psami i nie chcą narażać ich na stres związany z pozostawaniem na zewnątrz przez cały dzień w zimnej pogodzie. Niektórzy właściciele mogą być również nieświadomi, że dieta psa kosztuje lub że potrzebuje on szczepień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*