Ogród i dom

Jak dobrać właściwy żyrandol do pomieszczenia?

Jak dobrać właściwy żyrandol do pomieszczenia?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby szukającego atrakcyjnego oświetlenia do mieszkania mają do wyboru wiele różnych opcji. To, jaki rodzaj lamp powinniśmy kupić, zależy wyłącznie od naszych preferencji oraz stylu, w jakim urządziliśmy nasz dom. Elementy oświetlenia mają duży wpływ na to, jak odbierane jest dane pomieszczenie. Jeśli zależy nam eleganckim wyglądzie, warto zastanowić się nad zakupem żyrandola. W sklepach internetowych takich jak Mariner można z łatwością przejrzeć ofertę dostępny lamp. Chociaż żyrandole kojarzą się z bardziej tradycyjnymi wnętrzami, współcześni architekci często sięgają po to rozwiązanie. Wynika to z faktu, że tego rodzaju lampy cechują się specyficznym urokiem, który przekłada się na oryginalny styl pomieszczenia.

Tradycyjne rodzaje żyrandoli

Funkcję dekoracyjną oraz oświetleniową łączą w sobie żyrandole kryształowe. Warto jednak zauważyć, że właśnie ten pierwszy aspekt jest najważniejszy. Osoby decydujące się na zakup takiej lampy na ogół szukają eleganckich elementów dekoracyjnych, a prawidłowe oświetlenie pomieszczenia ma drugorzędne znaczenie. Kryształowe żyrandole stanowią małe dzieła sztuki i należy je prawidłowo wyeksponować, aby w pełni wykorzystać potencjał tego typu lamp. Nie należy ich jednak kupować, jeśli nie dysponujemy wystarczająco dużym i przestrzennym pomieszczeniem. Oczywiście w sklepach internetowych z oświetleniem z łatwością znajdziemy mniejsze modele, które można wieszać na klatkach schodowych lub wewnątrz łazienki i kuchni. Mieszkania udekorowane w stylu vintage oraz glamour najwięcej zyskają na żyrandolach z kryształkami. Cechami charakterystycznymi tego drugiego stylu jest właśnie wyrazista elegancja oraz przepych, który można znakomicie podkreślić przy użyciu tego typu oświetlenia. Posiadają ogromny wpływ na swoje otoczenie i są w stanie efektywnie nadać szyku każdemu pomieszczeniu.

Innym rozwiązaniem są żyrandole z kloszem, które sprawdzą się w praktycznie każdym pokoju. Ich uniwersalny charakter sprawia, że bez większych problemów możemy je stosować niezależnie od wybranego przez nas stylu dekoracyjnego. Dobrym wyborem są modele mocowane na łańcuszkach, które warto zamontować w salonie. Z kolei klasyczne modele z drewna nadają się do użytku w kuchni. Wystarczy je zainstalować zaraz nad kuchennym stołem. Jest to nie tylko praktyczne, ale również wysoce estetyczne rozwiązanie. Obecność osłony w postaci klosza sprawia, że takie żyrandole generują przytłumione światło. Za jego pomocą bardzo łatwo można wykreować przytulną atmosferę. Jest to szczególnie przydatne w przypadku sypialni, gdyż znacząco ułatwia relaksację po ciężkim dniu w pracy.

Bardziej nowoczesne typy żyrandoli dostępne na rynku

Tradycyjne modele potrzebują dużo przestrzeni, aby móc spełnić swoją rolę dekoracyjną. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowszych produktów. Nowoczesne żyrandole są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Bez problemu znajdziemy takie lampy, które zmieszczą się nawet w stosunkowo niewielkich mieszkaniach. Żyrandole oferują większe możliwości, jeśli chodzi o modyfikowanie oświetlenia. W zależności od potrzeb można odejmować lub dodawać żarówki. Nowoczesne egzemplarze cechują się dużą różnorodnością form, kolorów oraz kształtów. Warto rozważyć zakup designerskich żyrandoli, jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie mieszkania. Warto rozważyć zakup designerskich żyrandoli, jeśli zależy nam na oryginalnym wyglądzie mieszkania. Ciekawą opcją są lampy w stylu industrialnym o minimalistycznej konstrukcji, która nawiązuje do wnętrz przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*