Biznes i finanse

Wózki wysokiego składowania – pomoc w wyborze

Wózki wysokiego składowania – pomoc w wyborze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu magazynach, sklepach budowlanych oraz wielkopowierzchniowych marketach używa się wózków dedykowanych do wysokiego składowania. Są stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się sprawny dostęp do przestrzeni stockowej. Poniżej podpowiadamy jak wybrać wózek do wysokiego składowania, który okaże się użyteczny i wytrzymały. 

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupu wózków? 

Oferta wózków do wysokiego składowania jest bardzo szeroka. Znajdziesz urządzenia o odmiennych parametrach pracy, sposobie zasilania i użytkowania. Poszukując wózka do Twojego zakładu pracy, warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na udźwig, który plasuje się zazwyczaj w przedziale od 1,2 do 1,6 oraz od 1,4 do 2,6 tony. Warto wybierać wózki o prostej i ergonomicznej konstrukcji, która będzie działać na korzyść jego użytkowania. Wózki takie oferuje OMV pod linkiem: https://omv.com.pl/reachtruck.php.

Wysokość podnoszenia to parametr użytkowy, który warto zastosować do swojej przestrzeni magazynowej. Dobrej jakości wózek powinien poradzić sobie z uniesieniem załadunku na wysokość ponad 8 metrów. Najbardziej wytrzymałe urządzenia poradzą sobie nawet z wysokością 12 metrów.

Wózek ergonomiczny – czyli jaki? 

Warto też wybierać wózki o konstrukcji ergonomicznej, która będzie ułatwiać sterowanie ich pracą oraz wykonywanie codziennych obowiązków. W trakcie zakupów warto upewnić się, czy wózek posiada możliwość regulacji pozycji kierownicy oraz fotela oraz jak wygląda kabina lub stanowisko kierowcy. Najlepiej wypadają modele posiadające panoramiczny maszt, przestronne okno tylne oraz osłonę dachu operatora wyposażoną w dodatkowe wsporniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*