Człowiek i styl

Jak efektywnie stracić na wadze?

Jak efektywnie stracić na wadze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto choć raz się odchudzał, musiał zmierzyć się efektem jojo. Jak schudnąć efektywnie i na lata? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

Dobry plan to podstawa

Wiele osób planując odchudzanie, chcą zrzucić zbyt wiele kilogramów w szybkim tempie. Kończy się to wcześniej wspomnianym efektem jojo i ogólnym zniechęceniem. Dlatego zanim zaczniemy się odchudzać, zmierzmy się i zważmy. Dzięki temu będziemy sobie w stanie postawić cele możliwe do osiągnięcia.

Zmieniamy nasze nawyki żywieniowe na lepsze

Kolejny krok to gruntowna zmiana naszych nawyków żywieniowych. Jednak ona również nie powinna następować zbyt gwałtownie. W innym przypadku organizm bardzo szybko się zbuntuje i zdrowa dieta pójdzie w odstawkę. Nowe potrawy i produkty wprowadzajmy stopniowo. Możemy stosować różne dietetyczne sztuczki. Na przykład piec i gotować na parze zamiast smażyć.

Dla leniwych lub podatnych na pokusy idealnym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny. Gotowe, zbilansowane otrzymujemy wprost do naszego domu. Nie kusi nas, żeby zjeść frytki czy pizzę na mieście. Odpada też robienie zakupów. Nie kuszą nas promocje na chipsy cz ulubione batoniki. Ciekawą opcją jest dieta bezglutenowa. O jej zaletach można przeczytać na https://pomelo.com.pl/diety/gluten-lacto-free/.

Drobne pokusy i grzeszki

A co jeśli zdarzyło się zjeść kawałek czekolady czy ulubione ciasto? To nic strasznego… Nie przytyjemy od jednej, małej porcji. Każdemu z nas od czasu do czasu zdarzają się dietetyczne grzeszki. Nie ma w tym nic złego, o ile zachowamy zdrowy rozsądek i kostka czekolady nie zmieni się w całą tabliczkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*