Forma i zdrowie

Jak funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu medycznego

Jak funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu medycznego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieprawdą jest, iż grupą odbiorców wypożyczalni sprzętu medycznego są tylko osoby starsze czy niepełnosprawne. Nie zapominajmy o tym, że istnieją jeszcze sportowcy czy dzieci z wszelakiego rodzaju urazami, a także inne osoby z bólem mięśni czy stawów. Niewiedza w temacie wypożyczalni sprzętu medycznego jest ogromna, dlatego to może jest przyczyna, że nadal jest ich za mało, a my, kiedy potrzebujemy jej usługi, nie mamy pojęcia o tym, jak z tego skorzystać. Warto odwiedzić Medistuff.pl – najczęściej zadawane pytania i zgłębić wiedzę w tym temacie.

Funkcjonowanie wypożyczalni

Wypożyczalnię sprzętu medycznego kategoryzuje się jako placówkę medyczną, a te z kolei funkcjonują na zasadach określonych nowelizacją ustawy z 1 stycznia 2012 roku, która traktuje o tym, iż istnieje kategoryczny zakaz reklamy takiej działalności. Reklamowanie wypożyczalni sprzętu medycznego może skutkować nałożeniem przez Izbę Farmaceutyczną kary wynoszącej nawet 50 000 tys. złotych, a w gorszych skutkach, nakazie o zaprzestaniu działalności. Z tych względów właściciele takich placówek muszą radzić sobie w inny sposób.

Przede wszystkim funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu medycznego podszyte jest jest lokalizacją, a także dobrym kontaktem ze światem medycznym. Ważnym aspektem funkcjonowania wypożyczalni jest także asortyment. Ważne jest, aby był on nie tylko dobry jakościowo, ale także szeroki. Urazów jest wiele, a każdemu pacjentowi potrzeba czegoś innego. Szeroki wybór sprzętu można znaleźć na http://medistuff.pl/kontakt/kujawsko-pomorskie/wloclawek.

Usługa wypożyczenia sprzętu odbywa się zazwyczaj w kilku krokach. Kiedy już znajdziemy potrzebny nam sprzęt, następuje moment rezerwacji. Wpłacona zostaje wtedy kaucja, która uzależniona jest od rodzaju wypożyczanego sprzętu, a następnie przechodzimy do określenia czasu wypożyczenia. Wypożyczalnie mogą rozliczyć nas za dzień lub za miesiąc, a płatność może być wykonana z góry lub po zakończeniu okresu wypożyczenia sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*