Człowiek i styl

Jak powstały croissanty?

Jak powstały croissanty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Croissanty to popularne ciasto śniadaniowe, ale można się nimi delektować o każdej porze dnia. Zrobione z bogatego ciasta drożdżowego i upieczone w maślanej, płatkowej skórce, croissanty są najlepsze, kiedy je się je na ciepło, świeżo po wyjęciu z piekarnika. Na stronie https://ibis.net.pl/product/rogalikarki/ możesz kupić maszynę do robienia croissantów.

Historia

Początki croissanta sięgają XVIII-wiecznej wiedeńskiej piekarni Kipferl. Niektórzy twierdzą, że to Francuzi przywieźli to ciasto do Austrii, inni natomiast twierdzą, że wymyślili je austriaccy piekarze, którzy pojechali do Francji i przywieźli przepis. Następnie Austriacy zabrali go do domu i stworzyli własny, dodając do ciastek w kształcie półksiężyca nadzienie czekoladowe lub migdałowe. Pod koniec XIX wieku austriaccy piekarze zaczęli sprzedawać te ciastka w całej Europie, a w końcu także na całym świecie. Pierwsze croissanty w Ameryce pojawiły się w Nowym Jorku podczas I wojny światowej – zostały stworzone przez austriackich uchodźców, którzy uciekli z kraju po klęsce Niemiec pod koniec I wojny światowej.

Czasy współczesne

Obecnie croissanty są jednymi z najpopularniejszych ciastek na świecie. Można je znaleźć niemal wszędzie, od piekarni po kawiarnie, a nawet niektóre sklepy spożywcze. Croissanty są często spożywane z dżemem lub czekoladą na wierzchu, ale mogą być również spożywane jako zwykłe lub podane jako część kanapki śniadaniowej. Croissanty powstają z ciasta, które jest rozwałkowywane, składane kilka razy, a następnie zwijane i składane ponownie. Proces ten tworzy warstwy masła, które podczas pieczenia wtapia się w ciasto.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*