Człowiek i styl

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego katalizatora?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego katalizatora?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Katalizator służy do ograniczenia emisji szkodliwych spalin, które powstają w trakcie pracy silnika. Ze względu na normy środowiskowe wprowadzone przez Unię Europejską jest niezbędnym elementem każdego samochodu osobowego. Jak wybrać najlepszy, wydajny i niekorodujący? Na rynku jest kilka dostępnych modeli, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć o tym w poniższym artykule.

Czy warto zdecydować się na uniwersalny katalizator?

Katalizator ceramiczny jest nazywany właśnie uniwersalnym. Dzięki swojej budowie doskonale wpasowuje się w układ oddechowy większości pojazdów. W odróżnieniu od elementów, które są dedykowane tylko do jednego modelu samochodu, ten jest w zdecydowanie niższej cenie. Wybierając katalizator ceramiczny, warto zwrócić uwagę na jego parametry:

– przepustowość,

– średnicę rur znajdujących się w układzie oddechowym,

– jakość materiałów, z których jest wykonany.

Jak zbudowany jest katalizator ceramiczny?

Katalizator zbudowany jest z bloku katalicznego, który powstaje z krzemianów aluminium oraz magnezu. Zawiera warstwę elastyczną, która chroni całą część, jak i metalową obudowę. Katalizator ma ścianki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Posiada również odcinek wylotowy, z którego odprowadzane są spaliny samochodu. Wkład katalizator jest ceramiczny, dlatego ma mniejszą odporność na uszkodzenia mechaniczne niż katalizatory metalowe. Mimo wszystko warto zainteresować się tego typu katalizatorem ceramicznym, ponieważ jego uniwersalność, jakość i niższa cen zachęcają do jego montażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*