Człowiek i styl

Jak przygotować się do palenia e-papierosów – o czym warto wiedzieć?

Jak przygotować się do palenia e-papierosów – o czym warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

E-papieros to elektroniczny gadżet niewielkich rozmiarów, który zyskuje coraz większą popularność. Przez wielu uważany jest za zdrowszą alternatywę dla tradycyjnych papierosów. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z paleniem tej nowocześniejszej wersji elektronicznej, mogą czuć się nieco zagubione. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać i jakie wyposażenie jest niezbędne.

Od czego zacząć swoją przygodę z e-papierosami?

Osoby, które przymierzają się palenia e-papierosów powinny przede wszystkim zapoznać się ze sposobem i mechanizmem ich działania. Otóż podstawę całego urządzenia stanowi płyn umieszczony w pojemniczku, zwany liquidem. Jest on podgrzewany przez grzałkę, a ta uruchamia poprzez przyciśnięcie przycisku, znajdującego się na obudowie elektronicznego papierosa. Podgrzany w ten sposób płyn zamienia się w parę. Osoba, która przykłada ustnik do ust wdycha odparowany liquid. Ilość powstałego dymu, jego siła oraz smak zależą nie tylko od mocy urządzenia, lecz przede wszystkim od rodzaju liquidu. W wielu sklepach takich jak np. Liquido znajdziemy szeroki ich wybór, możemy przebierać między różnorodnymi smakami oraz mocami.

Warto mieć na uwadze, że parę z e-papierosa powinniśmy wciągać nieco dłużej niż dym z tradycyjnych papierosów. Tylko ten sposób daje możliwość uzyskania pełni smaku oraz aromatu. Ważne jest również, by grzałka została uruchomiona na ok. pół sekundy przed przyłożeniem ustnika. Element ten wymaga regularnej wymiany, gdyż każde jej uruchomienie skraca jej żywotność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*