Jak usunąć tatuaż?

Wiele osób żałuje podjęcia decyzji o zrobieniu tatuażu. Bardzo często jest to tatuaż sentymentalny lub wiążący się z osobą, z którą nie chcemy mieć już nic wspólnego. Każdego dnia przypominamy sobie, że dana osoba miała dla nas kiedyś ogromne znaczenie. Niektóre osoby zastanawiają się, w jaki sposób usunąć tatuaż.

Usuwanie tatuażu zależy od jego wielkości, lokalizacji i rodzaju naniesienia pigmentu. Najpowszechniejsza jest laseroterapia. Inne metody to mikrodermabrazja. Ważne, aby pamiętać o tym, że tatuaż powinien być usunięty w specjalnej klinice pod okiem lekarza. W przeciwnym razie może wdać się zakażenie, które poskutkuje śmiercią.

Kiedy usuwanie tatuażu jest proste, a kiedy nie?

Szybciej usuwane są makijaże, które mieszczą się w górnych partiach skóry. Przykładem może być makijaż permanentny. Jest on zlokalizowany stosunkowo wysoko, dlatego usuwanie nie jest inwazyjną czynnością. Zazwyczaj taki podskórny rodzaj tatuażu ściera się wraz z naskórkiem. Amatorzy, którzy zajmują się wykonywaniem tatuażu, mogą wyrządzić klientom ogromną krzywdę, ponieważ barwnik nierozmieszczony równo, może sprawić, że usunięcie tatuażu będzie wręcz niemożliwe. Znaczenie ma również kolor. Jeżeli tatuaż jest duży i kolorowy, jego usunięcie bywa często niemożliwe. Najtrudniej jest pozbyć się barwnika, który połyskuje w świetle UV.

Podejmując decyzję o zrobieniu tatuażu, dana osoba powinna być w pełni zdecydowana. Niestety, moda mija bardzo szybko, a pamiątka pozostaje na całe życie. To ryzykowne posunięcie.

Zostaw Komentarz

osiemnaście − 11 =