Ogród i dom

Jak wybrać materac do łóżka?

Jak wybrać materac do łóżka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O jakości snu decyduje wiele czynników. Warto jednak zwrócić uwagę choćby na kilka z nich, ponieważ to, w jaki sposób rozpoczynamy dzień (a tym samym wstajemy z łóżka) znacznie determinuje nasze poranne samopoczucie. Oprócz poziomu wywietrzenia pokoju, kolorów, jakie dominują w sypialni, naszego poziomu stresu, duże znaczenie mają bardzo techniczne aspekty takie jak jakość materaca. Być może niewiele osób zdaje sobie sprawę z teg,o jaki wpływ ma materac na to jak się wysypiamy.

Jak często wstajesz z łóżka z obolałymi plecami, twardym karkiem lub zdrętwiałymi nogami? Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie źle dobrany materiał. Zamiast szukać rozwiązań w nieodpowiednich miejscach, czym prędzej sprawdź czy Twój materac na pewno Ci odpowiada i czy to w nim nie pokłada się odpowiedzialność za bóle oraz słabo przespane noce.

Spać jak dziecko, czyli dobór produktów do dobrego snu

Jednym z wyznaczników dobrego snu jest właściwy materac. Aby dobrze wybrać materac, należy na początek poznać wymiary łóżka. Zdarza się, że łóżka z materacem 140×200 są już dostępne w sklepach meblowych jako komplet, ale znacznie częściej ten drugi trzeba dokupić na własną rękę. Warto wtedy pamiętać, że materac należy dobierać do swojej wagi oraz wysokości. Ich duży wybór oferuje m.in. https://bigmeble.eu/.

Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Wiadomo jednak, że jego długość powinna być większa o minimum 20 centymetrów niż wysokość osoby, która będzie na nim spać. Dobrze jest także sprawdzić po prostu miękkość w konkretnym sklepie przed zakupem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*