Dom i otoczenie

Jak zagospodarować małą sypialnie?

Jak zagospodarować małą sypialnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy Twoja sypialnia jest mała, może być trudno sprawić, by czuła się przyjazna i wygodna. Jednak dzięki kilku prostym zmianom projektowym możesz sprawić, że Twoja mała sypialnia poczuje się bardziej przestronna i wygodna.

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc:

Łóżko w szafie

Jeśli masz małą sypialnię, nie ma powodu, abyś nie mógł mieć dużej szafy. Jeśli Twój pokój jest naprawdę mały, może nawet lepiej będzie umieścić łóżko w szafie. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i sprawisz, że Twoja sypialnia będzie wydawała się bardziej przestronna. Dostosowane do małych sypialni łóżka w szafie znajdziesz chociażby na stronie http://strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-W-SZAFIE/93.

Jasne kolory

Użyj kolorów, które są lekkie i przewiewne. Jasne kolory sprawią, że pokój wyda się większy, podczas gdy ciemniejsze kolory sprawią, że poczuje się mniejszy. Wybierz jasne kolory jak biały lub kremowy dla swoich ścian i zasłon, jak również jasne kolorowe meble. Ciemne kolory jak czarny lub granatowy może zrobić pokój wydawać się mniejszy niż ono właściwie jest.

Lustra

Dodaj lustra, aby stworzyć iluzję przestrzeni. Lustra odbijają światło z powrotem do pokoju i tworzą iluzję przestrzeni, sprawiając, że sufit wygląda na wyższy niż jest w rzeczywistości. Możesz powiesić lustro na jednej ścianie lub użyć kilku mniejszych luster wokół pokoju, aby stworzyć ten efekt w całym pomieszczeniu. To pomoże poprawić ogólny wygląd Twojej sypialni, sprawiając, że wydaje się ona większa niż jest w rzeczywistości.

Obrazy

Nie wieszaj dzieł sztuki nad łóżkiem, jeśli to możliwe; umieść je na innej ścianie. Wieszanie dzieł sztuki nad łóżkiem sprawi, że będzie się wydawać, że nie ma okien w Twojej sypialni, kiedy naprawdę są. Zamiast tego, umieść dzieła sztuki na innych ścianach, aby nie blokowały one żadnego naturalnego światła, które wpada do twojej sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*