Jaki fotelik samochodowy kupić dla swojego dziecka?

Montaż fotelika samochodowego musi być zgodny z przepisami dotyczącymi przewożenia dziecka w aucie. Niemniej jednak, powinien być to produkt precyzyjnie dostosowany do wieku, jak i wzrostu malca. Na rynku występuje wiele zróżnicowanych modeli fotelików – jak znaleźć pośród nich ten najbardziej bezpieczny i komfortowy dla transportowanego w nim dziecka?

Podział fotelików samochodowych na kategorie wagowe

Z uwagi na wagę dziecka dzielimy foteliki na cztery podstawowe rodzaje: dla niemowlaka w wieku 6-12 miesięcy (o wadze 0-13 kg; można montować je tyłem do kierunku jazdy), dla dziecka 3-5 lat (o wadze 9-18 kg; posiadają możliwość regulacji zagłówka i oparcia), dla starszego dziecka 3-12 lat (o wadze 15-36 kg) oraz foteliki uniwersalne skierowane do grupy wiekowej od 1-12 lat (o wadze 9-36 kg; najbardziej uniwersalne i funkcjonalne). Kupując pierwszy fotelik samochodowy warto zaopatrzyć się w Diono super mat. Jest to praktyczna mata, której zadaniem jest ochrona tapicerki auta, natomiast antypoślizgowa powierzchnia unieruchamia umieszczony na niej fotelik.

Najbezpieczniejszą przestrzenią do montażu fotelika jest tył samochodu, a w szczególności środek kanapy – ta narażona jest najmniej w trakcie potencjalnych bocznych zderzeń. Decydując się na zakup bezpiecznego produktu, sprawdźmy dokładnie jego rozmiar i to, jakiej grupie wiekowej jest dedykowany. Komfortowe i wielofunkcyjne foteliki dziecięce dostępne są, chociażby, na stronie: https://www.fotelikiabc.pl/. Im bardziej oferta jest zróżnicowana, tym zwiększą się nasze szanse na jak najlepsze dostosowanie fotelika do budowy auta, jak i przewożonego w nim dziecka.

Zostaw Komentarz

dwa × jeden =