Jaki rower kupić dla nastolatka?

Bardzo wielu nastolatków uwielbia aktywność ruchową we wszelkiej możliwej postaci. Jeśli nasze dziecko zalicza się do tej grupy, powinniśmy koniecznie pomyśleć o podarowaniu mu porządnego roweru przeznaczonego do jazdy w terenie. Na rynku znajdziemy rowery młodzieżowe zróżnicowane pd względem funkcjonalności i kolorystyki. Przy wyborze konkretnej konstrukcji należy koniecznie brać pod uwagę kilka niezwykle istotnych parametrów, z których najważniejszym jest przeznaczenie sprzętu.

Pamiętajmy o właściwym rozmiarze kół

Wybierając rower dla nastolatka, w pierwszej kolejności zastanówmy się, gdzie najczęściej będzie on użytkowany. Do jazdy po lesie i ogólnie w wymagającym terenie idealnie nadają się górskie rowery MTB, wyposażone w sporej wielkości koła ze stosunkowo szerokimi oponami, solidną ramę i wygodne siodełko. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim to, że zapewniają świetną przyczepność do nierównej, a nawet śliskiej nawierzchni. Z kolei w przypadku typowo rekreacyjnej jazdy po mieście sprawdzi się model miejski, przystosowany do poruszania się po twardym asfalcie. Posiada on ergonomiczną budowę i szereg przydatnych rozwiązań, takich jak choćby błotniki ochronne, pojemny bagażnik, dzwonek oraz koszyk na zakupy.

Alternatywą jest rower trekkingowy. W sklepach są ponadto dostępne modele szosowe (na dłuższe dystanse) i crossowe (dedykowane do jazdy o charakterze turystycznym). Przy wyborze jednośladu dla nastolatka weźmy też koniecznie po uwagę rozmiar kół. Muszą być one kompatybilne ze wzrostem dziecka, jego możliwościami fizycznymi i indywidualnymi preferencjami, a także rodzajem terenu, po którym zazwyczaj będzie się poruszać. Najlepiej postawić na koła od 26 do maksymalnie 29 cali.

Zostaw Komentarz

3 × 3 =