Jakie korzyści dla zdrowia niesie ze sobą picie yerba mate?

Yerba mate to napar bogaty w witaminy, minerały i dziesiątki innym mikroelementów. Ze względu na właściwości pobudzające często jest porównywany z kawą. W rzeczywistości herbatka z ostrokrzewu paragwajskiego to świetna alternatywna dla słynnego kofeinowego napoju. Yerba mate poprawia stan zdrowia, wzmaga koncentrację, opóźnia starzenie. Jest także wykorzystywana jako element diety odchudzającej. Dlaczego warto sięgnąć po ten napój?

Co można znaleźć w yerba mate?

Ta herbata posiada w swoim składzie mnóstwo witamin z grupy B, a także C i E. Oprócz tego można w niej znaleźć minerały: cynk, fosfor, krzem, potas i żelazo. Część z tych składników jest wypłukiwana z organizmu podczas spożywania kawy. Mikroelementy zawarte w yerba mate działają uspokajająco na umysł, poprawiając jednocześnie koncentrację i uważność. Herbata pomaga utrzymać nastrój na stabilnym poziomie. Napój, który jest dostępny na stronie https://marketbio.pl/category/zdrowa-zywnosc-yerba-mate-i-akcesoria działa antyoksydacyjnie, czyli powstrzymuje procesy starzenia. Chroni on również przed nowotworami i wzmacnia odporność.

Napar hamuje apetyt i przyspiesza przemianę materii. Dlatego jest szczególnie ceniony przez osoby, będące na diecie. Yerba mate uwrażliwia organizm na działanie insuliny i zapobiega zachorowaniu na cukrzycę typu 2. Napój przypadnie zatem do gustu również diabetykom. Herbata z Ameryki Południowej to zdrowy i wszechstronny produkt. Dzięki właściwościom pobudzającym i bogactwu składników odżywczych to idealne zastępstwo dla zwykłej kawy.

Zostaw Komentarz

siedem + 13 =