Bydgoszcz wczoraj i dziś

Zdjęcia i widokówki są źródłem wiedzy o dawnych czasach. Dzięki tym nośnikom jesteśmy w stanie poznać nie tylko historię miasta, ale również zrozumieć wpływ jego przeszłości na obecny wygląd – miasto, które znamy dziś. Ulotne chwile zawarte na starych fotografiach ukazują, jak Bydgoszcz wyglądała w czasach przed naszymi narodzinami. Widok ten może nas niekiedy bardzo zaskoczyć, a zarazem zachęcić do dalszych poszukiwań.

Sentymentalna podróż w czasie

Starsze pokolenie z chęcią wraca do dawnych czasów, wspominając lata młodości spędzone w mieście. Seniorzy w posiadaniu mają nie tylko fotografie, ale również stare pocztówki Bydgoszcz przedstawiona na nich wydaje się być innym miejscem. Niestety nie zawsze możliwy jest dostęp do tych nośników pamięci. Interesującym trendem panującym od paru dekad jest uzupełnianie kolekcji muzealnych o prywatne zbiory. Oprócz pocztówek z aktualnymi panoramami miasta, w sklepikach muzealnych nabyć można więc również reprodukcje starych zdjęć, a także kolaże zestawiające przeszłość miasta ze współczesnością.

Ponadto na rynku istnieje wiele źródeł zawierających historię Bydgoszczy, jak chociażby kalendarz książkowy https://projektpejzaz.pl/879-2020-kalendarz-terminarz-bydgoszcz-miasto-skarbow. Będzie on nie tylko pomocny przy planowaniu kolejnych dni w miesiącu, ale pozwoli też poznać historię miasta Bydgoszcz. Stare fotografie, pocztówki, czy książki pozwolą nam przenieść się do dawnych czasów i lepiej poznać miejsca, w których przebywamy na co dzień.

Zostaw Komentarz

18 − osiemnaście =