Jakie podzespoły w wózkach widłowych wymagają regularnego serwisowania?

Wózki widłowe są często w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych absolutnie podstawowymi pojazdami umożliwiającymi płynną prace firmy i szybkie przewożenie produktów o różnych gabarytach, we właściwe miejsce. Ich regularny serwis sprawia, że działają bez zarzutu przez wiele lat, będąc jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu dla prowadzących je kierowców.

Wybierając konserwatora wózków widłowych, czyli specjalistę  zajmującego się systematyczną kontrolą jakości takich pojazdów, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze jest to doświadczenie serwisanta w wymianach części i jego umiejętność szybkiego reagowania na pojawiające się usterki czy uszkodzenia. Konserwator, który potrafi szybko zdiagnozować miejsce problematyczne, będzie również wiedział, jakie części będą mu potrzebne do naprawy lub regeneracji poszczególnych elementów maszyny.

Serwis części do wózków widłowych – jak go wybrać?

Profesjonalni konserwatorzy wózków typu widłowego świadczą cały zakres naprawiania różnych ich podzespołów. Są to m.in naprawy kluczowych sterowników, płyt głównych, płyt interfejsowych oraz multiplotów czy liczników motogodzin. Na umowie z takim serwisantem warto zawrzeć również wzmiankę o naprawie w ramach umowy płyty sterującej, silnika (spalinowego bądź elektrycznego), przekładni napędowych, głowic oraz systemu chłodzenia wózka. Nie bez znaczenie będzie także umiejętność regenerowania przez firmę przeglądową pomp hydraulicznych w niektórych modelach wózków widłowych oraz siłowników. Przykład oferty takiej firmy można znaleźć na http://jung-serwis.com/.

Zostaw Komentarz

jeden + 1 =