Hobby i sport

Jakie umiejętności rozwijają układanki logiczne?

Jakie umiejętności rozwijają układanki logiczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy z nas inaczej postrzega znaczenie słowa „relaks”. Dla jednych może być to spacer po lesie, oglądanie filmów lub czytanie książek. Część z nas czerpie jednak przyjemność z czynności, które wymagają wysiłku umysłowego. Niejednokrotnie możemy zauważyć starsze (i też młodsze) osoby, które całymi godzinami rozwiązują krzyżówki lub sudoku. Można by pomyśleć, że jest to zwyczajna strata czasu. Nic bardziej mylnego. 

Gimnastyka mózgu dla małych i dużych

Jedną z największych zalety rozwiązywania wszelakich łamigłówek jest trening naszego mózgu. Nie tylko ćwiczymy naszą pamięć, ale również rozwijamy umiejętność logicznego myślenia, która jest dla nas przydatna już w najwcześniejszym okresie życia. Sięgając po gry logiczne, dziecko ćwiczy swoją wyobraźnię oraz umiejętność kojarzenia faktów. Istotną zaletą złożonych układanek jest również doskonalenie koncentracji oraz cierpliwości. Rozwiązując łamigłówki zwiększamy naszą produktywność, którą następnie możemy przełożyć na dalsze, kreatywne działania. 

Tani sposób na naukę i rozrywkę

Dużym plusem układanek logicznych jest ich kwota, która nie obciąży naszych portfeli tak bardzo jak markowe zabawki czy gadżety. Przykładowo, koszt zeszytu z setkami łamigłówek sudoku nie przekracza kwoty kilku złotych, a kostka shengshou (posiadająca wiele wariantów kolorystycznych i wielkościowych) nie wyniesie nas więcej niż kilkadziesiąt złotych. Ponadto produkty tego typu są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sprzedaży internetowej. Tym samym możemy zapewnić całej naszej rodzinie rozrywkę, które zaangażuje nie tylko nasze ciało, ale i umysł. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*