Kiedy stosować tampony, a kiedy lepiej wybrać podpaski?

W trakcie menstruacji kobieta traci przeciętnie mniej więcej 100 ml krwi. Z tego względu powinna się zabezpieczać, stosując odpowiednie środki higieniczne w postaci np. podpasek albo tamponów. Zapewniają one bowiem optymalne poczucie komfortu i skutecznie wchłaniają wszelkie wydzieliny z pochwy, co ogranicza ryzyko pobrudzenia bielizny oraz odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest używanie naturalnych środków wykonanych z bawełny – znajdziemy je w ofercie tego sklepu internetowego: https://gentleday.pl/produkty/tampony

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań

Tampon to produkt noszony wewnątrz ciała, doskonale wchłaniający wydzieliny, a przy tym niemal niewidoczny. Gwarantuje ogromną swobodę i posiada niewielkie rozmiary, dlatego sprawdzi się przede wszystkim w przypadku kobiet aktywnych, czyli uprawiających sport albo nieustannie podróżujących (np. bizneswoman). Pamiętajmy o tym, aby w trakcie okresu stosować tampony o różnej wchłanialności.

Rozwiązanie to nie jest zalecane jedynie w sytuacji, gdy dana osoba cierpi na częste stany zapalne pochwy lub ma na stałe założoną antykoncepcyjną wkładkę domaciczną. Wówczas znacznie lepszym wyborem będzie podpaska ze specjalnymi mikrogranulkami, przymocowywana bezpośrednio do bielizny. Poza tym jest ona optymalną opcją dla pań cierpiących z powodu wyjątkowo obfitego krwawienia. Ciekawym produktem są zwłaszcza podpaski ekologiczne, wykonane w stu procentach z naturalnej bawełny. Charakteryzują się one bowiem lepszym wchłanianiem niż zwykłe podpaski, a na dodatek nie podrażniają okolic intymnych i są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Zostaw Komentarz

dziesięć − 5 =