Kreatywne pomysły na pobudzenie wyobraźni małego dziecka

Wyobraźnia to niezwykle pożądana w dzisiejszych czasach cecha. To dzięki niej jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji. Również pokonywanie codziennych problemów jest łatwiejsze jeśli nasza wyobraźnia jest dobrze rozwinięte. Co więcej, pozwala kreować rzeczywistość, tworzyć wynalazki, realizować projekty. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tę umiejętność należy doskonalić już od najmłodszych lat.  

Wyobraźnia od przedszkola

Najmłodsze dzieci są wyjątkowo kreatywne. Ich wyobraźnia nie zna granic, a my dorośli powinniśmy tę cechę pielęgnować. Sprawdzą się wszelkie zabawy, które służą ekspresji artystycznej. Malowanie, rysowanie, wyklejanie, tworzenie modeli z plasteliny to nie tylko dobra zabawa, to szansa na wyrażenie swoich emocji oraz uruchomienie wyobraźni. Nam dorosłym nie wolno tego potencjału zmarnować, dlatego warto uświadomić sobie, jak ważna jest nasza rola w tym procesie. Dostarczajmy dziecku wielu bodźców, które będą rozwijać ich wyobraźnię. Klocki, pluszaki, prawdziwe lalki, samochodziki to doskonałe zabawki, które zachwycą dzieci i pozwolą im twórczo spędzać czas. 

Wyobraźnia a rzeczywistość

Kreatywne zabawy oferowane przez dorosłych przyczyniają się do rozwoju młodego człowieka. Warto pamiętać, że brak bodźców może zahamować wyobraźnię dziecka, która jest przecież naturalną cechą każdego malucha. Dostarczając zabawek, które pozwolą bawić się w dorosłość, przygotowujemy najmłodszych do codziennych problemów i twórczego wyszukiwania rozwiązań. Dziewczynki uwielbiają bawić się dom. Kupmy im lalki, łóżeczko i wózki dla lalek jak prawdziwe by nie były. Niech wyobrażają sobie, jak wygląda opieka nad dzieckiem, tworząc fikcyjne sytuacje.

Zostaw Komentarz

3 × 3 =