Biznes i finanse

Leasing samochodu osobowego – jakie niesie za sobą korzyści?

Leasing samochodu osobowego – jakie niesie za sobą korzyści?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing jest jedną z najprostszych, a zarazem najpopularniejszych form finansowania zakupu nowych aut do firmy. Niesie za sobą wiele korzyści, dlatego jest bardzo chętnie wybierany przez przedsiębiorców. Polega on na podpisaniu umowy z firmą leasingową na wybrany pojazd, w ramach której można go użytkować przez określony czas w zamian za miesięczne opłaty.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Jedną z głównych zalet jest fakt, że leasingobiorca ma prawo do ulg podatkowych. Może bowiem wliczyć opłacane raty na poczet kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ma prawo także w przypadku leasingu operacyjnego możliwość odpisania podatku VAT w wysokości wynoszącej 60%.

Kolejną zaletą, która ma ogromny wpływ na to, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji finansowania jest to, że nie ma konieczności wnoszenia jednorazowo znacznych środków finansowych związanych z zakupem pojazdu za gotówkę. Leasing jest także zdecydowanie tańszy, niż kredyt. Wiąże się on z mniejszą ilością formalności, których trzeba dokonać, aby podpisać umowę. Weryfikacja potencjalnego klienta trwa zdecydowanie krócej, niż proces ubiegania się o kredyt w banku.

Przedsiębiorca, który nie chce jednak decydować się na leasing może skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego. Podstawową różnicą między jednym, a drugim sposobem finansowania jest przede wszystkim to, że w przypadku wynajmu korzystający z pojazdu opłaca marże oraz koszty związane z jego użytkowaniem, poza paliwem, ale nie spłaca jego wartości, co ma miejsce w przypadku leasingu. Na korzyść wynajmu przemawia to, że zazwyczaj nie ma konieczności wnoszenia wstępnej opłaty. Na rynku działa wiele firm oferujących wynajem długoterminowy Volkswagen jest jedną z popularniejszych marek samochodów, które można wypożyczyć w ten sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*