Na co zwrócić uwagę szukając noclegu nad morzem?

Szukając noclegu nad morzem, trzeba zwrócić uwagę na ceny, lokalizację oraz atrakcje dla dzieci. Dogodne noclegi rozchodzą się wcześnie, dlatego nocleg warto rezerwować nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

 

Ceny i standard

Nad polskim morzem mamy do wyboru pola namiotowe, luksusowe apartamenty i hotele, a także kwatery. Jeśli nie dysponujemy sporym budżetem, zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie. Jeśli chcemy mieć łazienkę w pokoju, wynajmiemy kwaterę. Jeśli chcemy mieć zapewniony aneks kuchenny, którego nie trzeba dzielić z innymi turystami i dysponujemy wysokim budżetem, wybierzemy apartamenty.

Lokalizacja

Wybierając dogodną lokalizację, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: odległość od morza (najdroższe są hotele z wyjściem na plażę), cichą okolicę (czy pokój nie wychodzi na ulicę, z której dobiega hałas), czy w pobliżu nie ma dyskotek, które w sezonie słychać do wczesnych godzin rannych. Istotne jest też, czy niedaleko kwatery znajduje się sklep wielobranżowy. Jeśli decydujemy się na posiłki poza kwaterą, też powinny być w okolicy. Nad polskim morzem są miejscowości, gdzie do plaży jest 100 metrów, ale też takie, które od morza oddzielają tory i droga bez pasów. Warto wybrać miejsce bezpieczne. Pokoje przy plaży nad morzem to możliwość spędzenia całego dnia, wdychając jod, bez konieczności szukania toalety czy baru. Niekiedy od plaży oddziela nas las, a turystów dowożą na miejsce plażo-wozy, które stanowią dodatkowy wydatek.

Atrakcje dla dzieci

Warto wybrać miejsce z dobrze wyposażoną salą zabaw i placem zabaw na świeżym powietrzu, że dzieci nie nudziły się w trakcie deszczu i po plaży dały odetchnąć rodzicom.

Zostaw Komentarz

czternaście − dziewięć =