Rynek budowlany

Nowe nieruchomości kontra rynek wtórny

Nowe nieruchomości kontra rynek wtórny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy podejmie się już decyzję dotyczącą zakupu mieszkania, kluczowym wydaje się fakt czy decydujemy się zakupić mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Deweloperzy kuszą pięknymi reklamami i nowoczesnymi rozwiązaniami dającymi większy komfort zamieszkiwania. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania nowego, jeszcze na etapie budowy możemy wybrać dokładnie takie mieszkanie jakie chcemy. Odpowiednią stronę świata, piętro, wersję z większym lub mniejszym tarasem. Możemy też liczyć na różne promocje i prezenty od dewelopera. Im bliżej do oddania budynku tym mniejszy wybór. Nowe mieszkanie to także niezwykła przyjemność zapisywania nowego miejsca tylko swoją historią. W jakimś sensie budowania czegoś od nowa.

Nowa nieruchomość oznacza również nową technologię i tak, w standardowym pakiecie oferowane są często systemy smart home, video domofony, bezpośrednia łączność z ochroną.

Można też liczyć na prężnie działające wspólnoty, które stronią od niepotrzebnych wydatków i marnotrawstwa.

Co w takim razie może zaoferować rynek wtórny? Wciąż w wielu przypadkach niższą cenę. Oprócz tego klimat nie do odtworzenia w nowoczesnych apartamentowcach. Inny sposób budowania i usytuowania poszczególnych bloków czy kamienic. Często wokół takich bloków lepiej jest też zorganizowana infrastruktura czyli wszystko to czego na co dzień potrzebujemy. Szkoły, przedszkola, sklepy, urzędy, węzły komunikacyjne. Nowe bloki budowane są często na obrzeżach i potrzeba czasem kilku lat, żeby przestrzeń wokół nowych osiedli stała się bardziej przyjazna nowym mieszkańcom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*