Forma i zdrowie

Jakie kosmetyki złagodzą podrażnienia cery?

Jakie kosmetyki złagodzą podrażnienia cery?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cera wrażliwa łatwo ulega podrażnieniom i przesuszeniu. Objawia się to m.in. skłonnościami do przebarwień, pękaniem naczynek oraz predyspozycją do alergii. Problemy dermatologiczne najlepiej łagodzić poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz unikanie eskpozycji na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, czy bardzo niskie temperatury. W jaki sposób można skutecznie odbudować podrażniony naskórek?

Emulsje micelarne

Do mycia wrażliwej skóry najlepiej stosować delikatne emulsje oczyszczające. W przeciwieństwie do zwykłych mydeł, nie zmieniają naturalnego pH naskórka oraz nie zaburzają właściwej flory bakteryjnej. Dzięki temu cera nie ulega podrażnieniom ani przesuszeniu, które często prowadzi do powstawania drobnych ran, mogących stać się źródłem zakażeń.

Mleczko do twarzy – delikatny demakijaż

Mleczka do twarzy również idealnie oczyszczają skórę z pozostałości kosmetyków oraz szkodliwych toksyn. Dodatkowo są dobrym sposobem demakijażu wrażliwej skóry wokół oczu, która bardzo często ulega podrażnieniom. Dużym plusem tych kosmetyków jest także działanie nawilżające i regenerujące wysuszony naskórek.

Krem nawilżający na dzień i noc

Stosowanie kremów nawilżających jest konieczne w walce z podrażnioną cerą. Najlepiej wybierać preparaty o lekkiej konsystencji, aby nie obciążać dodatkowo skóry. Ważne jest również korzystanie z kremów zarówno przeznaczonych na noc jak i dzień. Dzięki temu cera szybciej się zregeneruje, nawilży i wzmocni.

Maseczki do twarzy z aloesem

Aloes jest substancją silnie nawilżającą i regenerującą. Wykazuje również działanie przeciwbakteryjne. Wybierając maseczki do twarzy, warto sięgać po te, które w swoim składzie zawierają ekstrakt z aloesu, który załagodzi podrażnienia cery oraz opuchliznę naskórka wokół oczu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*