Człowiek i styl

O jakich kwestiach należy pamiętać, korzystając na co dzień z ekspresu do kawy?

O jakich kwestiach należy pamiętać, korzystając na co dzień z ekspresu do kawy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia, ale jest to również świetny sposób na jego zakończenie. Istnieje wiele różnych odmian ekspresów do kawy dostępnych i każdy z nich ma swoje własne zalety. Możesz znaleźć ręczne maszyny, które używają papierowych filtrów lub elektrycznych, do których wymagane są modele metalowe. Jeśli chcesz czegoś prostego, rozważ uzyskanie automatycznego ekspresu do kawy z kroplami.

Te maszyny są idealne dla tych, którzy chcą ich filiżankę joe szybko i łatwo. Jednak jest kilka rzeczy, które trzeba pamiętać, gdy używasz nowej maszyny na co dzień:

Czyszczenie ekspresu do kawy

Ekspresy do kawy muszą być regularnie czyszczone, zwłaszcza jeśli są one używane codziennie. Zapobiegnie to pleśni od rosnących wewnątrz maszyny i wszelkie inne pozostałości, które mogą być obecne. Pomoże to również utrzymać urządzenie działające sprawnie i wydajnie przez dłuższy czas!

Upewnij się, że używasz świeżej wody

Powinieneś używać świeżej wody za każdym razem, gdy robisz kawę w swoim nowym ekspresie. Jeśli nie chcesz, aby zabrakło Ci wody pomiędzy kolejnymi użyciami, rozważ zakup dzbanka filtrującego wodę, abyś miał zawsze dostęp do czystej wody!

Odkamieniaj go regularnie

Przede wszystkim odkamienianie jest niezbędne, aby Twój ekspres do kawy się nie zapychał. Oznacza to czyszczenie wszelkich osadów mineralnych, które mogły nagromadzić się wewnątrz zbiornika na wodę lub jednostki bazowej, np. przy pomocy środków dostępnych na poniższej witrynie https://proficafe.pl/odkamienianie-ekspresow-do-kawy. Jeśli nie będziesz regularnie usuwać kamienia, osady mineralne będą się gromadzić i blokować przepływ wody przez system. Dlatego tak ważne jest regularne usuwanie osadów mineralnych (przynajmniej raz na dwa miesiące).

Używaj odpowiedniej ilości ziaren kawy

Powinieneś użyć 1 łyżki stołowej kawy ziarnistej na każde 6-8 uncji wody. To zapewni, że otrzymasz najlepszy możliwy napar z ekspresu! 

Odpowiednio przechowuj ziarna kawy 

Powinieneś trzymać swoje ziarna kawy w szczelnym pojemniku w temperaturze pokojowej, aby uniknąć przedostania się do nich wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*