Olejowanie – o czym powinna pamiętać każda początkująca włosomaniaczka?

Jednym z niezwykle popularnych zabiegów z zakresu pielęgnacji włosów jest tzw. olejowanie. Czynność ta znana jest tak naprawdę od wielu wieków, ale dopiero jakiś czas temu stała się rytuałem powszechnie praktykowanym na całym świecie. Istnieje tutaj mnóstwo różnorodnych metod i możliwych do wykorzystania produktów kosmetycznych, więc każda kobieta bez problemu dobierze najbardziej dla siebie skuteczną i komfortową technikę. Do olejowania idealnie nadaje się choćby olej z czarnuszki, który można dostać na https://olejarnia-gaja.pl/olej-z-czarnuszki/.

Mnóstwo korzyści za niewielką cenę

Regularne olejowanie jest wskazane dlatego, że zmniejsza objętość włosów, chroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w znacznym stopniu ogranicza wydzielanie sebum, zapobiega rozwojowi łupieżu i rozdwajaniu się końcówek, przywraca blask i sprężystość, a także skutecznie niweluje podatność na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór właściwego oleju. Powinien to być koniecznie produkt naturalny – np. kokosowy, lniany, słonecznikowy, czarnuszkowy lub rycynowy.

Należy też pamiętać o tym, że istnieje kilka odmiennych technik zróżnicowanych pod względem poziomu zaawansowania. Zaliczamy do nich: metodę na sucho (na nieumyte, ale nieobciążone kosmetykami stylizacyjnymi włosy), na mokro (preparat nakłada się na zwilżoną fryzurę i zmywa po minimum 30 minutach), na tzw. rosołek (głowa musi być trzymana w misce z miksturą przez kilka minut), na odżywkę (najpierw dedykowana odżywka, a dopiero później olej) oraz mgiełką (z użyciem roztworu składającego się z wody i kilku kropli oleju). Nieco problemów może przysporzyć zmywanie substancji. Sprawdzony sposób to emulgowanie, polegające na opłukaniu włosów ciepłą wodą, a następnie nałożeniu maski, umyciu głowy szamponem i delikatnym spłukaniu całości.

Zostaw Komentarz

trzynaście − dziesięć =