Technologie & IT

Palety plastikowe – czy są bezpieczne?

Palety plastikowe – czy są bezpieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewóz towarów zwykle dokonywany jest na paletach, ponieważ znacznie ułatwia to załadunek i rozładunek towaru. Najczęściej wykorzystuje się palety drewniane, o ustalonych wymiarach. Są one w stanie pomieścić konkretną, ustaloną ilość towaru oraz wytrzymać jego masę. Współpracują także z klasycznymi wózkami widłowymi, których rozstaw wideł dostosowany jest właśnie do tego rodzaju palet. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się jednak palety plastikowe. Czy są one na tyle wytrzymałe, by zapewnić bezpieczny transport?

Wytrzymałość palety

Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie o wytrzymałość palety plastikowej, naprzeciwko palety drewnianej. Okazuje się, że jest ona porównywana, a w wielu przypadkach może być nawet większa. Trzeba wiedzieć, że drewno w niesprzyjających warunkach szybko gnije, a deski z których zbijane są drewniane palety nie podlegają na ogół impregnacji. W przypadku palety plastikowej takie zjawisko nie zachodzi, co oznacza że nawet długotrwałe przechowywanie w wilgotnym pomieszczeniu nie osłabi takiej palety.

Obciążalność plastiku

Większość z nas jest zdania, że plastik jest materiałem kruchym. Okazuje się jednak, że na rynku istnieje bardzo wiele różnych jego rodzajów. Ten, z którego wykonywane są palety, jest jednym z najbardziej wytrzymałych odmian dostępnych w przemyśle. Stąd obciążalność takiej palety jest bardzo wysoka, może być ona nawet załadowana w sposób nierównomierny, a i tak nie ma najmniejszych obaw, że dojdzie do jej pęknięcia w czasie transportu lub załadunku. Na stronie https://www.plastikowepalety.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat palet plastikowych, a także zapoznać się z cennikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*