Pracownicy – jeden z najważniejszych fundamentów nowoczesnej organizacji

Sprawnie działająca firma, to miejsce, w którym pracownicy dobrze się czują, są zmotywowani do pracy i sprawnie rozwiązują bieżące problemy. Jak stworzyć zgrany i kreatywny zespół?

Od czego zacząć?

Jednym z podstawowych elementów zgranego zespołu, który umie efektywnie pracować, jest wdrożenie komunikacji wewnętrznej. Informacje, które krążą między zarządem firmy, kierownictwem, a pracownikami to nie tylko polecenia oraz delegowanie zadań, ale również sygnalizowanie pracownikom o celach firmy, wdrożonych rozwiązaniach, pomysłach czy trudnościach.

Warto pamiętać, że komunikacja wewnętrzna w organizacji ma pierwszeństwo przed komunikacją zewnętrzną. Pracownicy muszą być nie tylko informowani o działaniach podjętych przez firmę. W komunikacji wewnętrznej liczy się przede wszystkim edukacja. Pracownik musi zrozumieć dlaczego zostały wdrożone takie, a nie inne rozwiązania.

Co daje sprawna komunikacja wewnętrzna?

Wiele osób uważa, że najważniejszym czynnikiem, który wpływa na zadowolenie pracowników jest wysokość wynagrodzenia. Nie do końca jest to trafne rozumowanie.

Pracownicy dobrze czują się, w miejscach pracy, gdzie są doceniani, gdzie jest dobra, przyjazna atmosfera, a zespół jest zgrany. Takie też zalety posiada dobra komunikacja wewnętrzna szkolenie to jeden ze sposobów na rozwinięcie u kadry kierowniczej umiejętności porozumiewania się z pracownikami, motywowania oraz przekazywania wiadomości o strategiach firmy w taki sposób, by pracownicy je rozumieli i identyfikowali się z tymi decyzjami. Pracownicy, którzy są informowani o działaniach firmy czują się ważni, docenieni i dzięki temu będą lojalni i zadowoleni.

Zostaw Komentarz

jedenaście − 9 =