Biznes i finanse

Rozmowy zagraniczne – jak ograniczyć ich koszty?

Rozmowy zagraniczne – jak ograniczyć ich koszty?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zagraniczne rozmowy telefoniczne potrafią być bardzo drogie. Zwłaszcza jeżeli dzwonimy poza obszar Unii Europejskiej oraz Europejski Obszar Gospodarczy. Telefony do takich krajów jak Stany Zjednoczone, Federacja Rosyjska czy Australia potrafią kosztować nawet kilka złotych za minutę rozmowy. Na szczęście można obniżyć tego typu koszty  na różne sposoby. Sprawdzamy jakie są te najbardziej przystępne.

Pakiety zagraniczne

Przede wszystkim wielu operatorów komórkowych umożliwia skorzystanie ze specjalnych pakietów na rozmowy zagraniczne. Uzyskujemy w ten sposób obniżenie kosztów z kilku złotych za minutę do kilkudziesięciu groszy. Trzeba jednak pamiętać, by pakiet zawczasu wykupić i pamiętać o jego odnowieniu. Gdy zapomnimy i zadzwonimy po upłynięciu terminu ważności, może okazać się że o powyższym fakcie przypomni nam szybkie przerwanie rozmowy, z powodu całkowitego braku środków na koncie.

Technologia VoIP

Innym ciekawym sposobem jest prowadzenie rozmów za pośrednictwem Internetu, ale z wykorzystaniem tradycyjnego aparatu telefonicznego, takiego jak te dostępna na stronie internetowej https://www.voip24sklep.pl/TELEFONY/TELEFONY-VOIP. Metoda ta wykorzystuje transmisję VoIP, czyli z ang. „Voice over Internet Protocol” (głos poprzez protokół internetowy). Wielu operatorów powyższej usługi oferuje bardzo korzystne ceny rozmów, w kraju możemy mieć połączenia nawet za darmo. Natomiast rozmowy transgraniczne prowadzimy w podobnej cenie, jak rozmowy lokalne lub międzymiastowe u tradycyjnych operatorów telefonicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*