Co jest potrzebne w opiece nad psem?

Psy to bardzo lubiane i popularne zwierzęta domowe. Wydawać by się mogło, że opieka nad nimi ogranicza się tylko do wyprowadzania ich na spacer i zapewniania im pokarmu oraz wody. Nic bardziej mylnego. Choć zależy to od rasy psa. Niektóre są bardzo przyjacielskie i nie opuszczają swojego pana na krok, a inne lubią żyć swoim życiem lub wylegiwać się na legowisku cały dzień.

Dużo miłości i zabawy

Nawet jeśli pies mieszka w budzie w ogrodzie, trzeba zapewniać mu dużo uwagi. Oczywiście tutaj sam charakter psiaka oraz to czy lubi ludzi, czy też od nich stroni i woli zająć się pilnowaniem mienia zależne jest bardzo ściśle od jego rasy. Jednak każde zwierzę wymaga uwagi swojego właściciela lub całej rodziny.

Do zabawy można wykorzystać różnego typu zabawki od plastikowych frisbee czy innych przedmiotów do rzucania, po liny do ciągnięcia czy nawet pluszaki (dla mniejszych psów zwłaszcza). Psy to zwierzęta bardzo aktywne i potrzebują cały czas zajęcia. Wiele z takich artykuł można znaleźć na https://www.amibelle.pl/.

Miejsce w domu

Warto kupić odpowiednie legowisko, które będzie wygodne dla psa, ale też łatwe w czyszczeniu z jego sierści czy kurzu. Z przykładowymi produktami tego typu można zapoznać się na https://www.amibelle.pl/legowiska-dla-psa-c-60_104.html. Zawsze też powinny stać co najmniej dwie miski: jedna z wodą, druga z jedzeniem.

Zasady żywienia różnych ras są inne, ale część planów zakłada, że pies ma cały czas dostęp do granulek, więc taką miskę warto wystawić przy wodzie. Trzeba również wyznaczyć psu jego miejsce przez pokazanie mu, gdzie może się poruszać np. nie wskakiwać na kanapy, a spać na swoim legowisku. Także w domu powinien mieć kilka zabawek, w razie gdyby się nagle zaczął nudzić.

Zostaw Komentarz

3 + 17 =