Co powinno znaleźć się w niemowlęcym łóżeczku?

Przygotowywanie pokoju dla dziecka to z pewnością niesamowite przeżycie dla wszystkich rodziców. Jednym z najważniejszych elementów, które muszą się w nim znaleźć jest przede wszystkim łóżeczko, które zapewni maluchowi bezpieczny i komfortowy sen. Trzeba pamiętać, że w pierwszych tygodniach życia nie może znajdować się w nim zbyt wiele elementów, ale nie można zapomnieć o kilku istotnych rzeczach, które są w nim niezbędne. 

Jakie akcesoria są niezbędne w dziecięcym łóżeczku?

Najistotniejszym elementem, którego wybór powinien być odpowiednio przemyślany jest materac. Musi on być właściwie dopasowany do rozmiaru całego łóżeczka, a także odpowiednio twardy, aby dziecko nie zapadało się w nim. Na materacu warto rozłożyć dodatkowy pokrowiec antybakteryjny i wodoodporny oraz prześcieradło mocno na niego naciągnięte. Najlepiej, aby miało ono gumkę, dzięki czemu unikniemy zsuwania się z materaca. W pierwszych tygodniach tradycyjna pościel można z powodzeniem zastąpić otulaczem, w którym maluch poczuje się bezpiecznie i ciepło.

Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu szczebelek łóżeczka, zwłaszcza w późniejszym czasie, gdy dziecko już samodzielnie się przekręca i zmienia pozycję podczas snu. W tym celu może przydać się ochraniacz do łóżeczka warkocz lub w innym kształcie, który przywiązuje się do szczebelek. Spełnia on nie tylko funkcję praktyczną i zapewnia bezpieczeństwo przed uderzeniem się dziecka, ale jest także świetną dekoracją. Ochraniacz ten można wykorzystać także w późniejszych latach życia dziecka np. do wspólnej zabawy.

Zostaw Komentarz

jeden × dwa =