Człowiek i styl

Dobór odpowiednich opon do maszyn rolniczych – jak kupić te pasujące?

Dobór odpowiednich opon do maszyn rolniczych – jak kupić te pasujące?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawa roli to wbrew pozorom bardzo odpowiedzialna, trudna a często i niebezpieczna praca. Dlatego ogromne znaczenie ma sprawność sprzętu wykorzystywanego podczas prac polowych. Osoby obsługujące maszyny rolnicze – traktorzyści czy kombajniści muszą zwracać bardzo baczną uwagę na sprawność sprzętu oraz na nienaganny stan opon. Właściwa jakość ogumienia ma szczególne znaczenie przy pracach na trudnym terenie. Jednak czy każdy potrafi dobrać odpowiednie opony do poszczególnych maszyn rolniczych?

Oznaczenia na oponach rolniczych

Opony do maszyn rolniczych to towar specyficzny. Oznaczenia na takim ogumieniu różni się od tego, które znamy z rynku samochodowego. Szczegółowe informacje o tym, jak czytać oznaczenia, dowiedzieć można się ze strony https://profesjonalneopony.pl/Jak-czytac-oznaczenia-opon-rolniczych-blog-pol-1617017303.html.

Ogólnie symbole znajdujące się na oponach diagonalnych i radialnych, oznaczają w kolejności szerokość opony w calach, jej profil oraz średnicę felgi. Na niektórych produktach producenci wprowadzili jednostki w systemie metrycznym i pierwsza liczba oznacza szerokość opony wyrażoną w milimetrach. Wielkość felgi nadal oznaczana jest w calach tak jak w przypadku kół samochodowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*