Technologie & IT

Jak zapewnić bezpieczeństwo gościom hotelu?

Jak zapewnić bezpieczeństwo gościom hotelu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele hoteli dokładają starań, aby zapewnić gościom komfortowy pobyt oraz bezpieczeństwo. Pomocnym narzędziem okazuje się w tej kwestii monitoring, umożliwiający obserwację tego, co dzieje się w publicznych częściach obiektu. Większość hotelarzy decyduje się na montaż dyskretnych i funkcjonalnych kamer szpiegowskich.

Bezpiecznie i komfortowo

Hotel to miejsce publiczne, w którym przebywają różni ludzie. Działania meldunkowe w niektórych przypadkach mogą okazać się niewystarczające, dlatego też wielu właścicieli obiektów hotelowych decyduje się na dodatkową ochronę, czyli monitoring. Wiadomo jednak, że montowanie standardowych kamer w hotelu może niekorzystnie wpłynąć na estetykę budynku – warto jednak pamiętać, że istnieje alternatywa w postaci mikrokamer i mikrorejestratorów, dzięki którym bez problemu można dokonywać wysokiej jakości nagrań obrazu oraz rejestracji dźwięku.

Doskonałym narzędziem okazuje się także bezprzewodowa kamera szpiegowska, którą można ukryć zarówno w przedmiotach codziennego użytku, jak i w niewielkich gadżetach, np. w okularach, breloku, zdobiących ścianę obrazach itp. Rozwiązanie to wykorzystywane jest najczęściej w celach stricte detektywistycznych, gdy konieczna jest szczegółowa weryfikacja sytuacji, sprawdzenie konkretnej osoby lub dyskretne pozyskanie konkretnych informacji bądź dowodów.

Czujniki ruchu w kamerach

Urządzeniem monitorującym, które z całą pewnością sprawdzi się w branży hotelarskiej, jest mikro kamera z czujnikiem ruchu, przeznaczona do stosowania wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania, czas pracy urządzenia wynosi nawet kilkadziesiąt godzin – do zasilania można użyć baterie typu paluszki lub akumulatorki.

Kamera dyskretnie i precyzyjnie wykrywa najdrobniejszy ruch, zapisując zdarzenie w krótkich sekwencjach, przechodząc następnie w stan czuwania. Rejestrowane wydarzenia zapisywane są na kartach pamięci, umieszczanych bezpośrednio w kamerce. Niepodważalną zaletą urządzenia jest odporność na czynniki atmosferyczne – kwestia ta jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy urządzenie jest wykorzystywane na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*