Jaki młynek do kawy kupić?

Zrobienie pysznej i aromatycznej kawy wymaga przede wszystkim posiadania dobrego młynka. Powinien on być wyposażony w żarnowy mechanizm (stalowy bądź ceramiczny), tak aby mielił ziarna na równe drobinki o identycznym rozmiarze. Pożądanym parametrem jest również uzyskiwanie minimalnej ilości pyłu w trakcie tego procesu, co gwarantuje lepszy smak napoju oraz ograniczenie ryzyka zapchania filtra. Na rynku znajdziemy zarówno kompaktowe młynki ręczne, jak i znacznie bardziej nowoczesne modele elektryczne (automatyczne).

Wiele zależy od naszych oczekiwań

Ręczne maszynki do mielenia kawy to w większości sprzęty wolnoobrotowe, w których nożyki bądź żarna napędza się za pomocą specjalnej korbki. Ogromną ich zaletą jest w szczególności brak problemu z nadmiernym nagrzewaniem się, dzięki czemu napar nie traci odpowiedniego smaku oraz mocy. Pozostałe istotne atuty to m.in. niski koszt eksploatacji (nie pobierają prądu), wysoka mobilność, niewielki rozmiar, bezawaryjne działanie i stosunkowo cicha praca. Ręczny młynek zadowoli wszystkie osoby robiące kawę głównie w kawiarce lub zaparzaczu tłokowym, a także te, które mogą poświęcić sporo czasu na celebrowanie procesu parzenia.

Jeśli jednak priorytetem jest szybkość, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się z pewnością zakup młynka elektrycznego. Nie wymaga on w zasadzie żadnego wkładu pracy od użytkownika, ponieważ wystarczy go podłączyć do gniazdka i wcisnąć przycisk na obudowie. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość ustawienia pożądanej grubości ziaren. W tej kategorii na uwagę zasługują maszynki o mocy co najmniej 150 W (idealnie sprawdzą się w warunkach domowych).

Zostaw Komentarz

5 + 11 =