Forma i zdrowie

Czy solarium szkodzi zdrowiu/skórze?

Czy solarium szkodzi zdrowiu/skórze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet marzy o pięknej opaleniźnie. Niestety w sezonie zimowym, kiedy słońce jest daleko od Ziemi, nie jest to możliwe. Wiele pań nie zdaje sobie jednak sprawy z konsekwencji korzystania z solarium. Warto zwrócić uwagę, że coraz więcej ludzi, nawet mężczyzn korzysta z takiej formy opalania. Jest to bardzo niezdrowe, jednak czy zawsze?

Wszystko w nadmiarze szkodzi, bez względu, czy jest to palenie papierosów, czy kremowanie skóry. Organizm ma optymalny poziom wszystkich funkcji życiowych. Każdego dnia powinniśmy więc prowadzić obserwacje naszego ciała i zastanawiać się, czy wszystko jest w porządku.  Jak więc jest w przypadku solarium?

Tuby solarne promieniują bardzo szkodliwe promienie UV, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Osoby, które mają niski poziom witaminy D, nie powinny korzystać z solarium, ponieważ ich skóra będzie narażona nadmiernie.

Kto nie powinien korzystać z solarium?

Osoby, które mają dużo znamion i blizn.

Osoby, które mają na ciele ciemne plamki, powinny omijać solarium szerokim łukiem. Promieniowanie UV, zwłaszcza to płynące ze sztucznej komory może sprawić, że zmiany na skórze staną się zmianami nowotworowymi. Nikt nie chce przecież zachorować.

Osoby, które mają przesuszoną skórę.

Ten problem dotyka większości kobiet, jednak warto pamiętać, że solarium wysusza skórę jeszcze bardziej.

Osoby, które mają skłonności do uzależnień.

Niestety solarium uzależnia. Kobieta, która traci opaleniznę, marzy, aby jak najszybciej zjawić się w salonie solarium. To szkodliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*