Technologie & IT

W jaki sposób można pomóc osobom niewidomym?

W jaki sposób można pomóc osobom niewidomym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomoc i opieka osobom niewidomym nie jest łatwa. Często nawet mimo dobrych chęci, nie wiemy, jak możemy je wesprzeć i w jaki sposób to zrobić, by nikogo nie urazić. Istnieje jednak kilka sposobów, które warto wykorzystać i wdrożyć w życie. W poniższym artykule przyjrzymy im się nieco bliżej.

Jak udzielić wsparcia osobom niewidomym?

Mając w swoim najbliższym otoczeniu osobę niewidomą i chcąc udzielić jej pomocy, warto na wstępie zapoznać się z jej rodzajem niepełnosprawności. Warto pamiętać, że stopień inwalidztwa narządu wzroku może być różny i to właśnie do niego powinniśmy dostosować rodzaj oferowanego wsparcia. W przypadku osób niewidzących świetnym rodzajem pomocy może być towarzyszenie podczas wizyt w urzędzie. Wypełnienie papierów jest bowiem niemożliwe do wykonania przez osobę z utratą wzroku. Podczas spacerów pomoc drugiej osoby może być również nieoceniona. Informując o przeszkodach, samochodach czy innych osobach poruszających się w tym samym kierunku, możemy zapobiec niebezpiecznym sytuacjom.

Osoby niedowidzące z pewnością będą wdzięczne, gdy otrzymają kilka gadżetów ułatwiających funkcjonowanie w codziennym świecie. Jednym z nich jest lupa elektroniczna, która umożliwi powiększenie danego obrazu czy bloku tekstu. Szeroki wybór lup można znaleźć m.in. na stronie http://sklep.altix.pl/pl/lupy-elektroniczne. Inne gadżety, które mogą okazać się niezbędne to m.in.: telefony i zegarki przeznaczone dla osób z dysfunkcjami wzroku, dyktafony czy specjalne oprogramowanie komputerowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*