Wady i zalety zagranicznych domen

Wybranie domeny dla swojej witryny jest etapem dużo ważniejszym, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Nazwa strony w znaczny sposób wpływa na to, jak odbierają nas internauci, więc warto zastanowić się, co będą zmuszeni wpisywać w wyszukiwarce, żeby nas znaleźć. Sporo firm stawia w tym celu na domeny zagraniczne, które mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Bo chociaż domeny us będą wyglądały światowo i mogą przynieść nam sławę, to ich”zagraniczność” z drugiej strony może przynieść nam tylko kłopoty.

Atuty domen spoza kraju

Jednym z najważniejszych atutów jest właśnie ich egzotyka. Ludzie mogą uznać, że strona hulająca na zagranicznym adresie będzie świadczyć lepsze usługi, niż jej rodzimi odpowiednicy, i łatwiej zaufają naszej firmie. Taka domena przyda się również wtedy, gdy nie chcemy się ograniczać do polskiego rynku. Wtedy dajemy nią znać, że nasze usługi można zamawiać na arenie światowej. Poza tym istnieje cały zestaw domen branżowych, takich jak domeny expert, które również mogą przyciągnąć uwagę użytkowników.

Problemy domen spoza kraju

Niestety, wymieniona wyżej egzotyka może być również największą wadą tych domen. Oryginalne nazwy z jednej strony mogą budzić zainteresowanie, ale z drugiej zaostrzać nieufność wobec witryny. Dla niektórych na przykład zagraniczna domena może świadczyć o wygórowanych cenach i zignoruje dany serwis, Poza tym należy również wspomnieć o cenie – wykupienie zagranicznej domeny wiąże się z wyższymi kosztami, niż w przypadku rodzimej, więc powinniśmy być na to przygotowani.

Zostaw Komentarz

dwa × jeden =