Forma i zdrowie

Rozwiązania protetyczne pomagają ukryć braki w uzębieniu

Rozwiązania protetyczne pomagają ukryć braki w uzębieniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Braki w uzębieniu mogą wystąpić na skutek urazów lub chorób, w tym próchnicy. Ubytki w jamie ustnej są nieestetyczne, a także mogą powodować dyskomfort podczas jedzenia. Z czasem zęby zmieniają swoje położenie, następuje skrzywienie zgryzu, zmienia się sposób przeżuwania posiłków. Kłopotliwa staje się codzienna higiena jamy ustnej. Aby zapobiec tym problemom, warto skorzystać z pomocy stomatologa. Dzięki specjaliście miejsca ubytków zostaną uzupełnione naturalnie wyglądającymi protezami.

Co zrobić po utracie zęba?

Leczenie protetyczne to skuteczny sposób na odzyskanie utraconego uzębienia. Z pomocą profesonalisty, którego ofertę znajdziemy np. na stronie: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/protetyk-warszawa/ szybko można cieszyć się ponownym komfortem i pięknym uśmiechem. Uzupełnienie pojedynczych braków pozwala utrzymać pozostałe zęby w odpowiednim miejscu. Dzięki temu są one zabezpieczone przed wyniszczającym działaniem próchnicy czy szybkim gromadzeniem się kamienia.

Uzupełnienie stałe stosuje się do pojedynczych ubytków. Można je zamontować w miejscu utraconego lub zniszczonego zęba. W drugim przypadku na zachowaną w jamie ustnej strukturę nakłada się koronę protetyczną.

W przypadku dużych braków w uzębieniu lepszym rozwiązaniem okazują się protezy ruchome. Są one tańsze, ale z powodzeniem służą w trakcie mówienia, czy jedzenia. Można je zakładać w oparciu o same dziąsła lub pozostałe w szczęce i żuchwie zęby. Zarówno stałe, jak i ruchome protezy są dostosowywane indywidualnie do pacjenta. Wykonanie sztucznego uzębienia może zająć kilka wizyt u stomatologa. Jest to jednak świetny sposób na zakrycie wszelkich braków w jamie ustnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*